Menu
"Epidemia" e kohëve moderne:Të rinjtë braktisin prindërit.

"Epidemia" e kohëve moder…

Braktisja e të moshur...

Del formulari A2, si të veproni dhe datat e aplikimit për çdo rreth

Del formulari A2, si të veproni dhe…

Ndërkohë që maturantë...

Po rriten fajdet?!

Po rriten fajdet?!

Niveli i lartë i euro...

Potencialet e reja për energji nga uji, era dhe dielli

Potencialet e reja për energji nga …

Shqipëria ka aktualis...

Një tjetër zjarrvënie e qëllimshme vë në rrezik 20 banesa.

Një tjetër zjarrvënie e qëllimshme …

Një zjarrvënie e qëll...

DASH: Shqipëria ende probleme me trafikimin e qenieve njerëzore

DASH: Shqipëria ende probleme me tr…

Edhe pse janë vënë re...

Temperaturat e larta, 13 vatra zjarri në gjithë Shqipërinë

Temperaturat e larta, 13 vatra zjar…

Temperaturat e larta ...

Rama paralajmëron: Abuzuesit i pret ferri i koalicionit kundër tepsixhinjve

Rama paralajmëron: Abuzuesit i pret…

Kryeministri Edi Rama...

Pensionistët e profesioneve të lira do të duhet të paguajnë sigurime, u është hequr përjashtimi…

Pensionistët e profesioneve të lira…

Shfuqizimi nga Gjykat...

Prev Next

Aktoret që fshehën shtatzëninë

Aftësitë e aktorëve janë vërtetë për t'u pasur zili, sepse me performancat e tyre arrijnëtë rikrijojnë realitete interesante


dhe shpeshherë mjaft të vështira.Aktorët janë përdorur për të luajtur karaktere komplekse dhe për të përballuar punë të rënda, por në raste të caktuara, janë ngarkuar me një mision veçanërisht të vështirë: Të fshehin shtatzëninë e tyre!

Read more...

Seksi Cindy!

Cindy Crawford është prova se disa modele nuk dalin kurrë nga stili.51-vjeçarja duket e mrekullueshme teksa pozon topless në plazh në një foto të postuar një foto në Instagram.


Kjo foto vjen pasi nëna e dy fëmijëve, tregoi trupin e saj gjatë pushimeve me bashkëshortin Rande Greber, dhe dy fëmijët e tyre Kaia dhe Presley në Sant Barts.Por askush nuk sheh fytyrën e modeles së Vogue, teksa ndodhet e shtrirë barkazi në rërë. Xhinset që ajo i quan “mom jeans” i tregojnë më së miri ijet e saj.

Read more...

Demi guxon sërish

Në ditën që në mediat rozë përflitej se ish-i i saj, Tyga i ka dhënë fund lidhjes me Kylie Jenner,


Demi Rose nuk qëndroi fare e heshtur.Por në vend të fjalëve, modelja zgjodhi të flasë më gjuhën e trupit.22-vjeçarja postoi në rrjetet sociale disa vetëshkrepje intime dhe duket se që nga maji i vitit të kaluar, kur fama për linjat e saj doli përtej Britanisë, ka fituar akoma më shumë vetëbesim tek linjat e veta.

Read more...

Amal Clooney, mahnitëse dhe shtatzënë

Nuk ndodh shpesh që George Clooney të mos bjerë në sy, por ylli i Hollivudit këtë radhë është eklipsuar nga bashkëshortja e tij Amal në Paris.Çifti, që po pret binjakë, nuk qëndruan jashtë vëmendjes në ceremoninë e edicionit të 42-të të çmimeve Cesar në kryeqytetin francez. Avokatja e të drejtave të njeriut, 39-vjeçarja


Amal ishte mahnitëse teksa dukej dhe barku i shtatzënisë, teksa kaloi në tapetin e kuq.Pak më herët Clooney kishte deklaruar se do të kufizonin udhëtimet e tyre në kohën që bashkëshortja e tij është shtatzënë. “Kemi vendosur të jemi më të përgjegjshëm, për të shmangur rrezikun. Nuk do të shkoj më në Sudanin Jugor, apo në Kongo, dhe Amal nuk do të shkojë në Irak, për të shmangur vendet ku ajo e di që nuk është e mirëpritur”, ka thënë Clooney.

Read more...

“Grammy” 28-vjeçarja rrëmbeu plot 5 trofe,

Adele ishte protagonistja absolute e ceremonisë së ndarjes së çmimeve “Grammy”. 28-vjeçarja rrëmbeu plot 5 trofe, ndër të cilët edhe dy më të rëndësishmit: për këngën e albumin më të mirë.


U vlerësua gjithashtu për regjistrimin, për perfomancën dhe albumin më të mirë “vocal pop”. Pasi magjepsi në fillim të mbrëmjes me një version të fuqishëm të “Hello”, këngë e albumit fitues “25”, më vonë u detyrua të kërkojë falje. Një herë gjatë perfomancës në homazh të George Michael, kur ngatërroi një pasazh të këngës “Fast Love”, dhe më pas teksa ngjitej e zbriste në skenë për të tërhequr njëri pas tjetrit 5 gramafonë të artë.Pa i përmbajtur lotët, artistja britanike i bëri elozhe rivales Beyonce, duke thënë se çmimin e albumit më të mirë e meritonte ajo.“Ndihem vërtet e nderuar dhe ju përulem për këtë çmim. Artistja e jetës sime është Beyonce dhe albumi i saj “Lemonade” ishte vërtet monumental,  i bukur e shpirtëror. Të gjithë ne që jemi këtu të adhurojmë”, tha Adele.Është mallëngjyer gjithashtu ylli afroamerikan i muzikës pop Beyonce, e cila, pavarësisht 9 kandidaturave, e mbylli mbrëmjen vetëm me dy çmime: albumi më i mirë urban kontemporan dhe videoklipi më i mirë (Formation). Artistja, e cila është shtatzënë me binjakë, u shfaq me një performancë ambicioze dhe komplekse me këngët e saj “Love Drought” dhe “Sandcastles”, me tematikën e rilindjes, rigjenerimit dhe shërimit. E veshur me një fustan e kurorë të artë si një mbretëreshë e Egjiptit të lashtë, ajo ia dedikoi performancën mëmësisë.Në edicionin e 69 të Grammy Awards, që u mbajt në “Staples Center” të Los Angeles ishin të pranishëm artistët më të mirë amerikanë, përfshirë Lady Gaga, e cila këndoi një duet me Metallica, Alicia Keys apo Katy Perry. Gjatë mbrëmjes nuk munguan as sulmet për politikat e presidentit Donald Trump.

Read more...

Një puthje Fast and Furious

Gjatë një pushimi të Super Bowl është publikuar edhe trajleri i ri nga filmi “Fast and Furious 8”.


Klipi një minutësh na jep detaje më shumë se çfarë do të ndodhë në betejën epike që do të jetë me e madhe se sa pritej.Hobbs, i luajtur nga Dwayne Johsnon dhe Deckard, nga Jason Statham, do të kenë një përballje të paharrueshme.Trajleri i ri tregon se si ata jo vetëm do të tregojnë mjeshtëritë në ndeshje, por edhe se si tallen me njëri tjetrin. Hobbs dëshiron të dije se pse uështë në një dhomë me Derckard, por ky i fundit i thotë se T-shirt i tij i vogël mund t’i ndërpresë qarkullimin e gjakut në tru. Megjithatë të qeshurat nuk mbarojnë këtu, pasi ata janë urdhëruar të punojnë bashkë.Por kjo nuk do të jetë e vetmja histori e çuditshme. Charlize Theron do të shfaqet në film si Cipher, një grua manipulative që josh Dom në botën e krimit. Njerëzit e afërt të tij, përfshi dhe Letty, e kuptojnë që ai nuk është më i njëjti.

Read more...

“Për ata që kanë dyshime te mua... fitova gjithçka”

Cristiano Ronaldo mori të martën çmimin “Globe Soccer” si lojtari më i mirë i vitit dhe iu përgjigj me frazën “fituam gjithçka” të gjithë atyre që ende “dyshojnë”


te ai, Reali i Madridit dhe Portugalia.“Individualisht dhe kolektivisht, ky ishte viti më i mirë i karrierës sime. Fituam gjithçka. Champions League, Botëror Klubesh, titullin më të rëndësishëm që ka fituar ndonjëherë Portugalia (Europianin); fitova Topin e Artë... nuk mund të kërkoj dot më shumë se kaq”, tha sulmuesi portugez në një video-konferencë pas ndarjes së çmimeve në Dubai.“Atyre që dyshojnë te mua, te Reali dhe te Portugalia, u them se kemi fituar gjithçka”, shtoi më pas Cristiano.

Read more...

Vdes George Michael

Bota e muzikës humbi një prej legjendave të saj, pasi ikona e muzikës “pop”, George Michael ndërroi jetë në shtëpinë e tij në moshën 53-vjeçare. Publicisti i tij tha se ylli i “pop”-it, i cili e nisi karrierën me grupin Wham në vitet '80 dhe që më pas pati sukses të jashtëzakonshëm si këngëtar solo, “vdiq paqësisht ditën e


Krishtlindjeve në shtëpinë e tij në Goring, Oxfordshire”. Policia e Luginës së Tamizit tha se po e trajton vdekjen e Micheal si të pashpjeguar, por nuk ka rrethana të dyshimta. Sipas autoriteteve britanike, ekzaminimi “post mortem” do të shpjegojë gjithçka, ndërsa mediat që tani spekulojnë se ikona e muzikës humbi jetën pas problemeve me zemrën. Homazhe për Micheal kanë ardhur nga e gjithë bota e muzikës dhe nga miliona fansa në të gjithë planetin. George Michael lindi në vitin 1963, në veri të Londrës, me emrin Georgios Kyriacos Panayiotou dhe gjatë karrierës së tij fantastike që zgjati thuajse katër dekada shiti mbi 100 milionë albume. Ai u bë i famshëm në duetin Wham me shokun e shkollës Andrew Ridgeley, me të cilin dolën katër herë në vendin e parë të hitparadave britanike, para se ai të këndonte solo dhe të fitonte famë botërore me albumin Faith në vitin 1987. Hitet si “Careless Whisper” dhe “Fastlove” e bënë George Michael të dashur për njerëzit anembanë botës, ndërsa gjithashtu konsiderohet si njeriu që solli një frymë të re në muzikën “pop”. Organizatorët e çmimeve Grammy, nga të cilët Michael fitoi dy, thanë se talenti i tij i jashtëzakonshëm pati një impakt të thellë në të gjithë artistët në botë dhe kontributi i tij artisitk do të jetojë përgjithnjë. Me kalimin e viteve, George Michael nisi të bëjë bujë për arsyet e gabuara, si drejtim mjeti në gjendje të dehur, përdorim droge madje dhe 8 javë burg për një aksident me makinë. Megjithatë, këto probleme nuk e pakësuan kurrë adhurimin e fansave për të, të cilët thonë se vdekja e tij është një humbje e thellë për të gjithë, artistë apo jo.

Read more...

Mariah Carey “ndez” Krishtlindjet

Kur je Mbretëresha e Krishtlindjeve, sigurisht që fëmijët e tu do të jenë elfët.Për këtë arsye, Mariah Carey “rekrutoi”


dy fëmijët e saj binjakë për videoklipin e këngës së re të Krishtlindjeve.Këngëtarja e famshme u kishte premtuar fansave 3 surpriza në faqen e saj të internetit Mariahsworld.com dhe e para erdhi në formën e një versioni “dance” të këngës “Here Comes Santa Claus”.Bie në sy kostumi i kuq që kishte zgjedhur Mariah për videoklipin e saj, që i nxirrte shumë në pah dekoltenë e bëshme.

Read more...

70 vjetori i UNICEF, yje të ekranit në ceremoni

David Beckham, Orlando Bloom, e yje të tjerë të botës së ekranit morën pjesë në ceremoninë për 70-vjetorin e krijimit të UNICEF në organizatën e


Kombeve të Bashkuara.Bloom, ambasador i vullnetit të mirë, tha se do të dëshironte të bënte një dokumentar për të ndihmuar njerëzit të kuptojnë të mirat që vijnë nga agjencia e OKB-së për fëmijët.“Ndoshta ata nuk e dinë se sa shumë gjëra të mira ka bërë UNICEF-i në botë. Është një organizatë që punon për të shpëtuar jetët e grave dhe fëmijëve”, tha Bloom.Ndërkohë, David Beckham i është mirënjohës karrierës së suksesshme si futbollist që i ka dhënë mundësinë të ngrejë zërin në mbrojtje të fëmijëve e për të bashkëpunuar me UNICEF. “Unë kam 4 fëmijë të cilët i dua shumë. Ata jetojnë në një vend të sigurt, hanë çdo ditë mëngjes, drekë dhe darkë. Shumë fëmijë nuk e kanë këtë mundësi dhe ne po përpiqemi ta ndryshojmë këtë”, tha Beckham.Gjatë ceremonisë për përvjetorin e themelimit të agjencisë, Priyanka Chopra u zgjodh ambasadore e vullnetit të mirë. Ylli i Bollivudit e tashme edhe i Hollivudit tha se filantropia kishte qenë pjesë e edukimit të saj dhe se e konsideronte atë si një gjë që thjesht duhej bërë. Mes pjesëmarrësve të tjerë në ceremoni ishin edhe aktori Jackie Chan dhe këngëtaret Femi Kuti dhe Angelique Kidjo.

Read more...
Subscribe to this RSS feed

Gjirokastra ON LINE

hotel

facebook

 

 

 

YouTube

 

 

twitter

 

google+

viagrageneric viagraviagra genericviagra couponsviagra without a doctor prescriptionviagra onlineequipe argentine viagraviagra pricesbuy viagracialis vs viagracheap viagraviagra pillsviagra samplesviagra side effectswhat is viagraviagra couponviagra naturalviagra dosageviagra for sale uknatural viagrabuy viagra onlinegeneric viagra 100mgfemale viagrahow does viagra workhow to use viagraviagra activateherbal viagraviagra tabletssophia viagraviagra sans ordonnanceviagra kaufenviagra tabletviagra vs cialisonline viagracanadian viagraviagra for womenviagra ohne rezept aus deutschlandpfizer viagraviagra 100mgviagra costfree viagraviagra alternativesviagra canadaviagra on lineviagra single packsviagra for menviagra pillviagra 100mg tablets retail priceorder viagraviagra tescoside effects of viagraviagra pillen kruidvatviagra for salediscount viagrawhat does viagra doviagra costsviagra uklevitra vs viagraviagra 100 mgutilisation viagrabest price viagracost of viagraviagra sexviagra wikipediasex viagra for womenwhere to buy viagraviagra nebenwirkungenrevatio vs viagraviagra without a doctor prescription usaviagra genericoviagra 50mgviagra from canadaover the counter viagraviagra effectsviagra substituteviagra medicinepfizer viagra coupons from pfizerbuy generic viagraviagra wikiviagra bestellenviagra ohne rezept auf rechnungcanada viagrawomen viagrabuying viagraviagra softviagra priceviagra 100viagra en ligne livraison 24hviagra on line no prechow long does viagra lastviagra alternativeviagra receptfrittamoxicillinamoxicillin 500 mgamoxicillin dosageamoxicillin side effectsamoxicillin clavulanateamoxicillin rashamoxicillin and alcoholwhat is amoxicillin used foramoxicillin 500mgamoxicillin 875 mgside effects of amoxicillinwhat is amoxicillinamoxicillin usesamoxicillin 1000amoxicillin trihydrateamoxicillin antibioticamoxicillin 500amoxicillin allergyamoxicillin and clavulanate potassiumamoxicillin 500mg capsulesamoxicillin for dogsamoxicillin capsulesallergic reaction to amoxicillinamoxicillin 875amoxicillin dosingamoxicillin dosage for childrenwhat does amoxicillin treatamoxicillin clavamoxicillin for utiamoxicillin dosierungamoxicillin liquidcan amoxicillinamoxicillin bnfamoxicillin medscapeamoxicillin allergic reactionantibiotic amoxicillinside effects of amoxicillin 500 mgamoxicillin for catsamoxicillin clavulanate potassiumamoxicillin reactionadult dosage of amoxicillin suspensionamoxicillin for sinus infectionhow does amoxicillin workamoxicillin alcoholfish amoxicillinamoxicillin overdoseampicillin vs amoxicillinamoxicillin pediatric dosingamoxicillin potassium clavulanateis amoxicillinpenicillin vs amoxicillinamoxicillin for strep throatamoxicillin 250mgfish mox amoxicillinis amoxicillin penicillinclavulanate amoxicillinamoxicillin diarrheaamoxicillin pot clavulanateamoxicillin and clavulanate potassium tabletsamoxicillin and clavulanateaugmentin vs amoxicillinamoxicillin over counter walgreensamoxicillin dosage for adultsalcohol and amoxicillinamoxicillin utidoes amoxicillin expirethuoc amoxicillinbnf amoxicillinamoxicillin piladult dosage for amoxicillin suspension875 mg amoxicillinallergic to amoxicillinamoxicillin spcamoxicillin for ear infectionamoxicillin side effects in womenbuy amoxicillinamoxicillin pregnancy

channel7 live