Menu
15 vite "Zeri i Bilbilit"

15 vite "Zeri i Bilbilit"

Grupi “Zëri i Bil...

4 km ne kembe cdo dite ,sakrifica e madhe e femijeve per tu arsimuar

4 km ne kembe cdo dite ,sakrifica e…

11fëmijë të ciklit sh...

Luftetari barazon ne shtepi

Luftetari barazon ne shtepi

U mbyll një barazim 1...

Rikthehet gripi i shpendëve në Koren e Jugut, masa të rrepta

Rikthehet gripi i shpendëve në Kore…

Rikthehet gripi i shp...

Orkestroi vrasjen e 7 njerëzve,vdes pas 50 vitesh në burg Mannson

Orkestroi vrasjen e 7 njerëzve,vdes…

Charles Manson, lider...

Aeroporti i Sarandës e i Vlorës Gjiknuri paraqet projektet

Aeroporti i Sarandës e i Vlorës Gji…

Ministri i Infrastruk...

Çfarë po ndodh mes Elifit dhe Angelina Jolie, zbulohet arsyeja që i bëri bashkë dy aktoret e mëdha

Çfarë po ndodh mes Elifit dhe Angel…

T uba Büyüküstün ësht...

Beyonce sapo është shfaqur me modelin më të cuditshëm të flokëve!

Beyonce sapo është shfaqur me model…

Beyoncé gjithmonë di se...

Zhveshjet më të bujshme të vitit 2017

Zhveshjet më të bujshme të vitit 20…

Më shumë zhveshur ses...

Dorhiqet Ahmet Cabej

Dorhiqet Ahmet Cabej

Eshtë dorëhequr nga d...

Prev Next

Lajmet e fundit

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
4 km ne kembe cdo dite ,sakrifica e madhe e femijeve per tu arsimuar

4 km ne kembe cdo dite ,sakrifica e madhe e femijeve per tu arsimuar

11fëmijë të ciklit shkollor në fshatin Kumarak, pjesë e bashkisë këlcyrë duhet të përshkojnë përditë mbi 4 km në këmbë për të ndjekur proçesin mësimor. Situata rëndohet akoma edhe më tepër për banorët e 11 fshatrave ku kalon rruga e cila është...

Dorhiqet Ahmet Cabej

Dorhiqet Ahmet Cabej

Eshtë dorëhequr nga detyra drejtori i Tatim-Taksave, Ahmet Çabej. Prej gati dy vitesh Çabej zëvendësoi në këtë detyrë Krenar Kullën.Pritet që në ditët e ardhshme Arben Ahmetaj të firmosë për drejtorin e ri të këtij institucioni në Gjirokastër....

Iu shembet shtepia te moshuarit kerkojne ndihme

Iu shembet shtepia te moshuarit kerkojne ndihme

Shembja e shtepise nga moti i keq perpak sa nuk i ka kushtuar jeten ciftiti te bashkeshorteve Kasaj ne fshatin Gorice te qytetit te Kelcyres .Catia e baneses perdhese eshte shembur totalisht ndersa teksa kane ndjere shembjen e pare te murit anesor ...

OSHEE aksion në Jug, 7 shoqëruar për vjedhje energjie, 3 biznese

OSHEE aksion në Jug, 7 shoqëruar për vjedhje energjie, 3 biznese

  Grupet e Task Forcës OSHEE vijojnë kontrollet ndaj abonentëve që vjedhin energjinë elektrike, 7 të shoqëruar në polici.  Aksioni i shtrirë në të gjithë vendin, sipas OSHEE po nxjerr shumë raste të abuzimit me energjinë. Kështu, grupet e kon...

Ndahet nga jeta i madhi Aleksander Lalo

Ndahet nga jeta i madhi Aleksander Lalo

Një jetë kushtuar artit, muzikës, notave, ekranit! Kompozitori i njohur dhe i dashur për shqiptarët, Aleksandër Lalo, la pas gjithçka, të gjitha vitet e karrierës së tij, dhe mbylli sytë përgjithmonë. Ai ndërroi jetë pas një beteje prej 6 orësh n...

Lazarati I', prokuroria kërkon 57 vite burg për grupin e Gates

Lazarati I', prokuroria kërkon 57 vite burg për grupin e Gates

Prokuroria mbyll hetimet për dosjen "Lazarati I", operacioni masiv i policisë në 2014-ën për sekuestrimin e lëndëve narkotike, në ngarkim të Arbjon Aliko, Gurgaz Skënderi, Alfred Proko, Enrik Skënderin dhe Beqo Brahimajn.  Në seancën e zhvillu...

Tre persona të maskuar kanë tentuar të vjedhin banesën e shtetasit Elton Çiça

Tre persona të maskuar kanë tentuar të vjedhin banesën e shtetasit Elton Çiça

Tre persona të maskuar kanë tentuar të vjedhin banesën e shtetasit Elton Çiça, i vrarë në një lokal në Tiranë.  Ngjarja ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm.“Rreth orës 03:20, njoftohemi se në shtëpinë private, brenda rrethimit, të ...

Permeti funizohet me nje ore uje ne dite

Permeti funizohet me nje ore uje ne dite

Kanë rifilluar punimet për një nga investimet më të rëndësishme në qytetin e Përmetit. Kompania që fitoi tenderin, brenda një viti e gjysëm do të përfundojë ujësjellësin e ri i cili do të furnizojë jo vetëm qytetin me 24 orë ujë të pijshëm. Pu...

Super User

Super User

15 vite "Zeri i Bilbilit"

Grupi “Zëri i Bilbilit” ka dhuruar një spektakël të vërtetë për qytetarët e Sarandës, të cilët kishin mbushur Kinoteatrin e qytetit.


Nje koncert jubilar i cili solli ne skenen e teatrit bilbilat e muzikes sarandiote .Koncerti u organizua me rastin e 15-vjetorit të krijimit të këtij grupi polifonik dhe pjese e tij u bene edhe grupe te tjera te ftuar enkas per kete ngjarje te vecante kultutrore ne qytetin e Sarandes .Grupi Zeri i Bilbilit eshte bere pjese e shume aktiviteteve brenda dhe jashte vendit duke percjelle kudo pjese te muzikes se  mrekullueshme te krahines ,dhe duke rrembyer per 15 vite duratrokitjete e artdashesve .

 

4 km ne kembe cdo dite ,sakrifica e madhe e femijeve per tu arsimuar

 • Published in Lajme

11fëmijë të ciklit shkollor në fshatin Kumarak, pjesë e bashkisë këlcyrë duhet të përshkojnë përditë mbi 4 km në këmbë për të ndjekur proçesin mësimor.


Situata rëndohet akoma edhe më tepër për banorët e 11 fshatrave ku kalon rruga e cila është e përshkueshme vetëm me automjete të rënda. Banorët pohojnë se shpesh detyrohen të lënë çdo punë për të shoqëruar fëmijët, që pjesën më të madhe të kohës e përshkojnë këtë rrugë të pashoqëruar.Ankesat e banorëve gjejnë edhe përkrahjen e përfaqësuesve të bashkisë këlcyrë. Nënkryetari i kësaj bashkie thekson se kjo është panorama e 48 fshatrave të kësaj bashkie e cila e ka të pamundur shtrimin e rrugëve rurale me fondet e pakta që administron kjo bashki. Përmirësimi i infrastrukturës rrugore rurale do të ndikonte ndjeshëm edhe në zhvillimin e turizmit në këto zona, thekson nënkryetari allamani.Problem shqetësues për banorët e këtyre zonave mbetet edhe mungesa e transportit për fëmijët e shkollave. Kufiri prej 5 km i vendosur nga qeveria penalizon fëmijët e zonave të thella malore të cilët në mungesë të mundësive për transport nga prindërit detyrohen të përshkojnë këtë gjatësi rrugore me.këmbë, ndërsa ditët me reshje dhe me.dëborë i penalizojnë nga orët mësimore, për shkak të mungesës së tyre në shkollë.Ndërsa vite më parë fshati Kumarak në Këlcyrë numëronte mbi 50 shtëpi, mungesa e infrastrukturës dhe shërbimeve bazë ka tkurrur numrin e familjeve që janë detyruar të largohen drejt zona urbane apo në emigrim. Të njëjtin fat kanë pësuar të gjitha fshatrat e zonës së këlcyrës dhe përmetit ku nuk mungojnë fshatra numri i banorëve të të cilëve shkon deri në 10 të.tillë.

 

Luftetari barazon ne shtepi

 • Published in Sports

U mbyll një barazim 1-1 sfida e luajtur në Gjirokastër mes Luftëtarit dhe Laçit. Një rezultat që i shkon më shumë për shtat skuadrës kurbinase.


Kristal Abazaj kaloi në avantazh Luftëtarin në minutën e 3-të.Pjesa e parë u mbyll me avantazhin e vëndasve. Në të dytë skuadrat prodhuan volum loje duke krijuar disa raste të pastra shënimi, ku portierët Ruçi dhe Selmani treguan reflekset duke shmangur gola të sigurt.Në minutën e 89-të mbrojtësi Gjoni goditi saktë me kokë nga brenda zonës duke barazuar shifrat. Me pikën e marrë sot në transfertë Laç konfirmohet si një kockë e fortë duke u ngjitur në kuotën e 15-të pikëve, ndërsa Luftëtari futet zyrtarisht në krizë me vetëm 9 pikë në 11 javë.

 

Rikthehet gripi i shpendëve në Koren e Jugut, masa të rrepta

 • Published in Bota

Rikthehet gripi i shpendëve në Koren e Jugut, bëhet e ditur se në një fermë patash në jugperëndim të vendit është vërejtur epidemi e gripit të shpendëve.Autoritetet Koreano Jugore deklaruan se kanë marrë masa të rrepta duke ndaluar lëvizjen e shpendëve per 48 orë.Masa e vendosur për të luftuar kundër epidemisë së virusit përfshin edhe automjetetet e fermave të shpendëve dhe punonjësit e tyre.Koreja e Jugut ka marrë masa mbrojtëse në të gjitha fermat e shpendëve dhe objektet relevante në vend. Siç thuhet, rreth 12 mijë e 300 pata janë asgjësuar në fermë pas evidentimit të virusit të tipit H5N6.Në ndërkohë, agjencia e lajmeve Yonhap, duke u bazuar në zyrtarë qeveritarë, ka thënë se pas epidemisë që vërehet për herë të parë këtë dimër, në vend do të dezinfektohen të gjitha fermat dhe automjetet e shpendëve.Ndryshe, miliona pula dhe pata u asgjësuan në Korenë e Jugut si pasojë e gripit të shpendëve që shpërtheu mes muajit nëntor të vitit të kaluar dhe muajit mars të këtij viti.Gripi i shpendëve ishte zbuluar në muajt e parë të vitit 2004 në Kinë, Indonezi, Kore të Jugut, Hong Kong, Japoni, Kamboxhia, Laos, Tajlandë dhe Vietnam.Ndërsa tani është rishfaqur përsëri pavarësishtë masave per izolimin apo groposjen e shpendëve të infektuar.

Subscribe to this RSS feed

Gjirokastra ON LINE

hotel

facebook

 

 

 

YouTube

 

 

twitter

 

google+

viagrageneric viagraviagra genericviagra couponsviagra without a doctor prescriptionviagra onlineequipe argentine viagraviagra pricesbuy viagracialis vs viagracheap viagraviagra pillsviagra samplesviagra side effectswhat is viagraviagra couponviagra naturalviagra dosageviagra for sale uknatural viagrabuy viagra onlinegeneric viagra 100mgfemale viagrahow does viagra workhow to use viagraviagra activateherbal viagraviagra tabletssophia viagraviagra sans ordonnanceviagra kaufenviagra tabletviagra vs cialisonline viagracanadian viagraviagra for womenviagra ohne rezept aus deutschlandpfizer viagraviagra 100mgviagra costfree viagraviagra alternativesviagra canadaviagra on lineviagra single packsviagra for menviagra pillviagra 100mg tablets retail priceorder viagraviagra tescoside effects of viagraviagra pillen kruidvatviagra for salediscount viagrawhat does viagra doviagra costsviagra uklevitra vs viagraviagra 100 mgutilisation viagrabest price viagracost of viagraviagra sexviagra wikipediasex viagra for womenwhere to buy viagraviagra nebenwirkungenrevatio vs viagraviagra without a doctor prescription usaviagra genericoviagra 50mgviagra from canadaover the counter viagraviagra effectsviagra substituteviagra medicinepfizer viagra coupons from pfizerbuy generic viagraviagra wikiviagra bestellenviagra ohne rezept auf rechnungcanada viagrawomen viagrabuying viagraviagra softviagra priceviagra 100viagra en ligne livraison 24hviagra on line no prechow long does viagra lastviagra alternativeviagra receptfrittamoxicillinamoxicillin 500 mgamoxicillin dosageamoxicillin side effectsamoxicillin clavulanateamoxicillin rashamoxicillin and alcoholwhat is amoxicillin used foramoxicillin 500mgamoxicillin 875 mgside effects of amoxicillinwhat is amoxicillinamoxicillin usesamoxicillin 1000amoxicillin trihydrateamoxicillin antibioticamoxicillin 500amoxicillin allergyamoxicillin and clavulanate potassiumamoxicillin 500mg capsulesamoxicillin for dogsamoxicillin capsulesallergic reaction to amoxicillinamoxicillin 875amoxicillin dosingamoxicillin dosage for childrenwhat does amoxicillin treatamoxicillin clavamoxicillin for utiamoxicillin dosierungamoxicillin liquidcan amoxicillinamoxicillin bnfamoxicillin medscapeamoxicillin allergic reactionantibiotic amoxicillinside effects of amoxicillin 500 mgamoxicillin for catsamoxicillin clavulanate potassiumamoxicillin reactionadult dosage of amoxicillin suspensionamoxicillin for sinus infectionhow does amoxicillin workamoxicillin alcoholfish amoxicillinamoxicillin overdoseampicillin vs amoxicillinamoxicillin pediatric dosingamoxicillin potassium clavulanateis amoxicillinpenicillin vs amoxicillinamoxicillin for strep throatamoxicillin 250mgfish mox amoxicillinis amoxicillin penicillinclavulanate amoxicillinamoxicillin diarrheaamoxicillin pot clavulanateamoxicillin and clavulanate potassium tabletsamoxicillin and clavulanateaugmentin vs amoxicillinamoxicillin over counter walgreensamoxicillin dosage for adultsalcohol and amoxicillinamoxicillin utidoes amoxicillin expirethuoc amoxicillinbnf amoxicillinamoxicillin piladult dosage for amoxicillin suspension875 mg amoxicillinallergic to amoxicillinamoxicillin spcamoxicillin for ear infectionamoxicillin side effects in womenbuy amoxicillinamoxicillin pregnancy

channel7 live