Menu
Kriza e re e Europës: Ballkani

Kriza e re e Europës: Ballkani

Përplasjet me Bashkim...

Zgjedhjet në Venezuelë, vritet një nga kandidatët

Zgjedhjet në Venezuelë, vritet një …

Një kandidat në zgjed...

Permet,arrestohet nje shtetase per vjedhje

Permet,arrestohet nje shtetase per …

Ndalohet një shtetase...

Profesionet ku femrat paguhen më shumë

Profesionet ku femrat paguhen më sh…

Nëse jeni një femër, ...

Tepelenë, asgjësohen 1750 bimë kanabis, arrestohen dy persona

Tepelenë, asgjësohen 1750 bimë kana…

Një operacion i polic...

Stephanie Seymour, mahnitëse dhe 49 vjeçe

Stephanie Seymour, mahnitëse dhe 49…

Revista Love është e nj...

Sanksionet ndaj Rusisë, edhe Senati voton pro

Sanksionet ndaj Rusisë, edhe Senati…

Senati i Shteteve të Ba...

Prev Next

Lajmet e fundit

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Permet,arrestohet nje shtetase per vjedhje

Permet,arrestohet nje shtetase per vjedhje

Ndalohet një shtetase për veprën penale "Vjedhje".Nga specialistët e Hetimit të Krimit  në Komisariatin e Policisë Përmet u ndalua shtetasia:M.M, 42 vjeçe, banuese në fshatin Çarshovë Përmet, pasi: Në datë 30.07.2017 ka vjedhur një shumë 700.0...

Profesionet ku femrat paguhen më shumë

Profesionet ku femrat paguhen më shumë

Nëse jeni një femër, që punon në drejtim në Shqipëri duhet të ndiheni me fat. Jo vetëm që ky është profesioni më i paguar për ju, por do jua kishin zili edhe meshkujt, sepse paguheni më shumë sesa ata. Sipas të dhenave të publikuara nga INSTAT pë...

Kisha “Fjetja e Shën Mërisë” në Sopik do t’I nënshtrohet restaurimit

Kisha “Fjetja e Shën Mërisë” në Sopik do t’I nënshtrohet restaurimit

Kisha “Fjetja e Shën Mërisë” në Sopik do t’I nënshtrohet restaurimit. Projekti prej 11 milion lekësh parashikon punime restauruese për konsolidimin e mureve të kishës dhe rindërtimin e çatisë së këtij objekti, dëmtimi I rëndë I së cilës rrezikon ...

Tepelenë, asgjësohen 1750 bimë kanabis, arrestohen dy persona

Tepelenë, asgjësohen 1750 bimë kanabis, arrestohen dy persona

Një operacion i policisë i koduar me emrin “Kurtes”, ka çuar në asgjësimin e 1750 bimë narkotike Kannabis Sativa dhe prangosjen e dy personave në fshatin Nivicë të Tepelenës.Në pranga ka rënë 22- vjeçari Demo Zana banues në Nivicë dhe Agim Zana, ...

Koka: Ndjesë qytetarëve për ndotjen e plazhit të Ksamilit

Koka: Ndjesë qytetarëve për ndotjen e plazhit të Ksamilit

Kryetarja e Bashkisë së Sarandës, Floriana Koka u kërkoi ndjesë qytetarëve për ndotjen e ujërave të plazhit të Ksamilit si pasojë e shpërthimit të një tubacioni të ujërave të zeza.Ajo tha se projekti është financuar dhe asistuar nga Bashkimi Evro...

Mbledhja e Këshillit bashkiak Gjirokastër

Mbledhja e Këshillit bashkiak Gjirokastër

Ështe zhvillur sot mbledhja e keshillit bashkiak te Gjirokastres ku ne rend dite kane qene 6 pika.Keshilltaret e majte dhe te djathte kane kerkuar heqjen nga rendi i dites piken e 3-të per miratimin e vendimeve te asamblese se pergjithshme te aks...

SARANDË - SHPËRTHEJNË UJËRAT E ZEZA, NDOTET PLAZHI NË KSAMIL

SARANDË - SHPËRTHEJNË UJËRAT E ZEZA, NDOTET PLAZHI NË KSAMIL

Tubacionet e ujërave të zeza kanë shpërthyer mesditën e kësaj të mërkure në Ksamil, duke përfunduar në det. E gjithë hapësira e plazhit është ndotur brenda pak minutash, ndërsa pushuesit janë larguar të alarmuar. Ngjarja ndodhi në plazhin “Gji...

Borsh,një i vdekur e tre të plagosur

Borsh,një i vdekur e tre të plagosur

Arrestohen tre autorët e dyshuar të vrasjes së ndodhur në Borsh të Himarës. Premtim Bega, 31 vjeçari banues i këtij fshati turistik humbi jetën ndërsa tre të tjerë u plagosën pas një konflikti mes një grupi të rinjsh.Ngjarja e rëndë ndodhi në rru...

Permet,arrestohet nje shtetase per vjedhje

Ndalohet një shtetase për veprën penale "Vjedhje".Nga specialistët e Hetimit të Krimit  në Komisariatin e Policisë Përmet u ndalua shtetasia:M.M, 42 vjeçe, banuese në fshatin Çarshovë Përmet, pasi:


Në datë 30.07.2017 ka vjedhur një shumë 700.000 lekë në banesën e shtetases D.M, 67 vjeçe, banuese në fshatin Çarshovë Përmet.Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Gjirokastër për veprën penale "Vjedhje", parashikuar nga neni 134 i Kodit Penal.

Read more...

Profesionet ku femrat paguhen më shumë

Nëse jeni një femër, që punon në drejtim në Shqipëri duhet të ndiheni me fat. Jo vetëm që ky është profesioni më i paguar për ju, por do jua kishin zili edhe meshkujt, sepse paguheni më shumë sesa ata. Sipas të dhenave të publikuara nga INSTAT për “Pagën mesatare mujore bruto për një të punësuar me pagë sipas grup-profesioneve dhe gjinisë” për vitin 2016, femrat me “funksion drejtues administrativë dhe komercialë” kishin një pagë mujore prej 146,143 lekësh, më e larta nga të gjitha profesionet e tjera. Por, kjo pagë është shumë më e lartë edhe se e meshkujve, të cilët paguhen mesatarisht 113,825 lekë, apo rreth 32 mijë lekë apo 28% më pak sesa femrat.Ndërsa femrat drejtuese janë më fat, kjo nuk është e përgjithshmja.


Mesatarisht paga mujore e tyre për vitin 2016 ishte 44,221 lekë, apo 6% më e ulët sesa ajo e meshkujve. Nga 36 profesione që raporton INSTAT, në 25 prej tyre meshkujt paguhet më shumë.Pas drejtuesve, profesioni i dytë më i paguar tek femrat është ai i “Specialistë të teknologjisë së informacionit dhe komunikimit”, me një pagë mesatare prej 86,927, por që është rreth 7% më e ulët sesa e meshkujve.Me sa duket punëdhënësit shqiptarë vlerësojnë më shumë femrat në drejtim, pasi edhe në grup profesionin “Drejtues prodhimi dhe shërbimesh të specializuara” (I treti në listë), femrat kanë një pagë mesatare mujore prej 86,619, rreth 2,200 lekë më të lartë se e kolegëve të tyre meshkuj.Edhe në shtet, femrat duket se “bëjnë ligjin”. Në kategorinë “Ligjvënës, nëpunës të lartë të administratës shtetërore dhe drejtorë ekzekutivë”, paga mesatare e meshkujve është 81,031 lekë, rreth 2,240 lekë, apo 3% më e ulët se e femrave.Profesione të tjera ku femrat paguhen më shumë janë “Asistentë në administrim dhe biznes” (+10.6%); “Punonjës në profesionet e elektro-teknologjisë” (+12.9%); “Nëpunës të shërbimit të klientëve” (+12.3%) etj.Diferenca është fare e vogël për nëpunësit e zyrave, me rreth 1.3% më shumë në favour të femrave.Punët më pak të paguara për femrat janë “Punëtorë për shitje dhe shërbime të ndryshme në rrugë” dhe “Prodhues të produkteve bujqësore, blegtorale, të peshkimit për nevoja familjare”, me rreth 22 mijë lekë në muaj, por edhe meshkujt paguhen pak a shumë në këto nivele.Profesionet ku meshkujt paguhen shumë më tepër se femrat lidhen me aktivitete të rënda të dedikuara kryesisht për ta, apo në shërbime ushtarake si psh “Punonjës në industri” (+30%);  “Punëtorë në miniera, ndërtim, industri e transport” (+11%); “Punonjës të shërbimeve personale dhe të mbrojtjes” (+25%).Interesant është fakti që ka një diferencë të lartë mes pagesës së femrave dhe meshkujve në fushën e shëndetësisë, në favour të këtyre të fundit. Paga mesatare e meshkujve në profesionin “specialistë të shëndetësisë” është 61,776 lekë, ndërsa ajo e femrave 47,944, rreth 22% më pak.Edhe në fushën e teknologjisë së informacionit, meshkujt kanë një pagë mesatare 45,492 lekë, nga  39,090 që e kanë femrat, me këto të fundit që paguhen si rrjedhojë 14% më pak.

 

Read more...

Kisha “Fjetja e Shën Mërisë” në Sopik do t’I nënshtrohet restaurimit

Kisha “Fjetja e Shën Mërisë” në Sopik do t’I nënshtrohet restaurimit. Projekti prej 11 milion lekësh parashikon punime restauruese për konsolidimin e mureve të kishës dhe rindërtimin e çatisë së këtij objekti, dëmtimi I rëndë I së cilës rrezikon edhe vetë objektin shekullor.


Ndërsa e ka cilësuar këtë kishë si unikale, ministrja Kumbaro theksoi se pas shpëtimit të godinës së kishës, faza e dytë e projektit do të konsistojë në restaurimin e ikonostasit që është edhe vepra më e jashtëzakonshme estetike e kësaj kishe.Ministrja Kumbaro ka theksuar rëndësinë e bashkëpunimit mes institucioneve shtetërore, fetare dhe banorëve, një praktikë e munguar prej vitesh. Ajo ka veçuar kishën e Sopikut si rastin më të mirë të këtij bashkëpunimi.Kisha “Fjetja e Shën Mërisë” në Sopik është kisha e tretë në Qarkun e Gjirokastrës pas asaj të Bënjës dhe Kosinës, që I nënshtrohet restaurimit, brenda tre muajve të fundit. Kisha e Sopikut,njëndër objketet më të rëndësishme të trashëgimisë kulturore,  njihet si kisha me ikonostasin më të veçantë, me vlera të rralla estetike.

Read more...

Tepelenë, asgjësohen 1750 bimë kanabis, arrestohen dy persona

Një operacion i policisë i koduar me emrin “Kurtes”, ka çuar në asgjësimin e 1750 bimë narkotike Kannabis Sativa dhe prangosjen e dy personave në fshatin Nivicë të Tepelenës.Në pranga ka rënë 22- vjeçari Demo Zana banues në Nivicë dhe Agim Zana, 42 vjeç, gjithashtu banues në Nivicë.Burime zyrtare nga policia bëjnë me dije se bimët janë kultivuar në vendin e quajtur “Gropa e Batës” dhe “Kurtes” në Nivië.Gjithashtu bëhet e ditur se 1750 bimët e kanabisit janë asgjësuar në vend me anë të djegies.


Në vijim të rikontrollit të territorit për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e kultivimit të bimëve narkotike, si dhe në bazë të informacioneve të marra në rrugë policore se në vendet e quajtura "Gropa e Batës", dhe "Kurtes" në fshatin Nivicë, kishte të kultivuara bimë narkotike Cannabis Sattiva, nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Tepelenë u zhvillua dhe u finalizua operacioni policor anticannabis "Kurtes".Si rezultat i operacionit, nga kontrolli i ushtruar, nga shërbimet e Policisë u gjetën të kultivuara në tokë të hapur rishtas 1750 bimë Cannabis Sativa.Bimët u asgjësuan në vend me anë të djegies.Në përfundim të veprimeve të para hetimore të kryera nga Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Tepelenë u bë arrestimi në flagrancë i shtetasve :Demo Zana, 22 vjeç, banues në fshatin Nivicë, Tepelenë.Agim Zana, 42 vjeç, banues në fshatin Nivicë, Tepelenë.Materialet në ngarkim të këtyre shtetasve i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Gjirokastër për veprime të mëtejshme.

Read more...

Koka: Ndjesë qytetarëve për ndotjen e plazhit të Ksamilit

Kryetarja e Bashkisë së Sarandës, Floriana Koka u kërkoi ndjesë qytetarëve për ndotjen e ujërave të plazhit të Ksamilit si pasojë e shpërthimit të një tubacioni të ujërave të zeza.Ajo tha se projekti është financuar dhe asistuar nga Bashkimi Evropiane, duke hequr përgjegjësinë e Bashkisë së Sarandës.


KokaBashkë me këtë shqetësim shkon edhe ndjesa për të gjithë ata që e kanë ndjerë veten të dëmtuar nga kjo situatë. Ndjesa më së pari vjen nga institucionet e shtetit, në radhë të parë Bashkia Sarandë. Dhe më pas ajo çka lindi si nevojë ishte normalizimi i situatës. Banorët gjithashtu kishin një ndihmesë shumë të madhe.Është një projekt jetik për Ksamilin, jetik për Bashkinë e Sarandës, por është një projekt që është kontraktuar në vitin 2012 nga delegacioni i Bashkimit Evropian. Bashkia Sarandë është vetëm përfitues dhe nuk kanë pasur dorë në të.

Read more...

Mbledhja e Këshillit bashkiak Gjirokastër

Ështe zhvillur sot mbledhja e keshillit bashkiak te Gjirokastres ku ne rend dite kane qene 6 pika.Keshilltaret e majte dhe te djathte kane kerkuar heqjen nga rendi i dites piken e 3-të per miratimin e vendimeve te asamblese se pergjithshme te aksionereve te shoqerise se ujesjelles kanalizime Gjirokaster sh.a si dhe aktivitetin ekonomik te kf luftetari sh.a.


Sipas keshilltare materiali nuk ka qene i plote dhe eshte shtyre per mbledhjen e radhes.Me pas keshilltaret kane kerkuar informacion mbi punimet qe po kryen ne qytetin gjirokastres sic eshte rruga postbllok-sheshi i Çercizit dhe punimet ne rruhen e lagjes 18 shtatori-granice.Mbledhja e keshillit bashkiak ka vijuar normalisht me rendin e dites ku jane miratuar te gjitha pikat.

Read more...

SARANDË - SHPËRTHEJNË UJËRAT E ZEZA, NDOTET PLAZHI NË KSAMIL

Tubacionet e ujërave të zeza kanë shpërthyer mesditën e kësaj të mërkure në Ksamil, duke përfunduar në det. E gjithë hapësira e plazhit është ndotur brenda pak minutash, ndërsa pushuesit janë larguar të alarmuar.


Ngjarja ndodhi në plazhin “Gjiri Poda”, te “tre ishujt”, ku siç duket nga pamjet, ujërat e zeza kanë pushtuar rrugët e qytetit dhe më pas edhe plazhin, duke ndotur ujin.Ende nuk ka asnjë reagim nga autoritetet përgjegjëse për arsyet që çuan në këtë situatë të rëndë, që dëmton turizmin në këtë zonë. Mesohet se kanë nisur hetimet për të zbuluar shkaqet që sollën shpërthimin e ujrave të zeza, për të marrë më pas dhe masat e duhura.

Read more...

Borsh,një i vdekur e tre të plagosur

Arrestohen tre autorët e dyshuar të vrasjes së ndodhur në Borsh të Himarës. Premtim Bega, 31 vjeçari banues i këtij fshati turistik humbi jetën ndërsa tre të tjerë u plagosën pas një konflikti mes një grupi të rinjsh.Ngjarja e rëndë ndodhi në rrugën kryesore të fshatit Borsh të Sarandës fill pas mesnatës.


“Në datë 26.07.2017 rreth orës 00:40, në sallën operative Sarandë mbërriti një telefonatë që njoftoi se në fshatin Borsh, në rrugën kryesore ka ndodhur një konflikt midis disa të rinjve me disa të dëmtuar” informoi sot paradite policia e Vlorës.Nga sherri humbi jetën Premtim Bega, 31 vjeç banues në Borsh. Djaloshi ndërroi jetë gjatë transportimit për në Qendrën Shëndetësore.Të plagosur mbetën  Ednol Ormanaj, 24 vjeç, Donald Kosta 24 vjeç  dhe Enea Myftari 23 vjeç, të tre banues në Borsh. Ata ndodhen në spitalin e Sarandës nën kujdesin e mjekëve.Gjatë natës policia arrestoi 19 vjeçarin R.Sh banues në Vlorë. Nga pamjet mësohet se arrestimi i tij është kryer në banesë.Ndërsa gjatë paradites së sotme u arrestua dy autorët e tjerë të  dyshuar Tomas Hodo, 20 vjeç dhe  Xhonatan Muçaj.Policia vijon punën për zbardhjen  e plotë të rrethanave të ngjarjes. Materialet do t’i kalojnë Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Sarandë.

Read more...

Misioni i 12-të arkeologjik Italo-Shqiptarë

Arkeologët shqiptarë dhe italianë kanë nisur misionin e tyre të 12-të të përbashkët në luginën e Drinos me fokus qëndror sitin antic të Adrianopolit. Këtë vit arkeologët po rindërtojnë tezat mbi situatën e rrënojave përreth Adrianopolit cka sipas tyre do të qartësontë edhe më mirë fazat historike dhe zhvillimin e ndërtimeve në këtë sit.


 Kreu I Institutit shqiptar të Arkeologjisë Luan Përzhita I pranishëm për të ndjekur nga afër planet e misionit arkeologjik tha se gjetjet po cojnë drejt një tjetër këndvështrimi mbi të kaluarën antike të luginës. Ai tha se shtrirja e kërkimeve dhe sondazheve në të tjera rrënoja përqark Adrianopolit do të ti japë një tjetër fizionomi kërkimit arkeologjik për luginën.Kreu shqiptar I misionit arkeologjik Prof.Dr. Dhimitër Condi tha se kërkimet që tashmë do të vijojnë në Melan, Selo, Lëkël etj do të qartësojnë panoramën antike të rajonit.Në kërkimet e këtij viti pritet te marrin pjese edhe studente nga Universiteti i Prishtines , të cilët do te perqendrohen ne perfundimin e kerkimeve te nisura ne vitet e kaluara që do te mbyllen me date 5 gusht.Objektivi kryesor sipas Prof. Roberto Përnës eshte te plotesohen rilevimet  duke perdorur remote sensing nepermjet droneve , ne disa prej fortifikimeve te pranishme ne lugine , si psh. Labova , Lekeli , Seloja , Melani, prej te cilave do te prodhohen planimetri te reja dhe te perditesuara per publikimin e ardhshem. Misioni gjithashtu njoftoi vijimësinë e  kerkimeve gjeofizike ne sitet arkeologjike Hadrianopol dhe Antigone me qellim   permbylljen e hartes topografike te dy qyteteve edhe ne funksion te vazhdimesise se germimeve ne vitet e ardhshme. Ne Hadrianopolis parashikohet te vazhdohet me restaurimet e strukturave te dala ne drite dhe te nisura gjate vitit 2016 .

Read more...

Asgjësohen 1500 bimë Cannabis Sattiva të kultivuara në kubik

Vijon plani i veprimit për kontrollin e territorit, ambjenteve të ndryshme,  për parandalimin e kultivimit të bimëve  narkotike, si dhe  goditjen e prodhimit dhe shitjes të lëndëve narkotike.

 

Asgjësohen 1500 bimë Cannabis Sattiva të kultivuara në kubik.


 

Arrestohen në flagrancë tre shtetas.

 

Në vijim të kontrolleve të  territorit të ushtruar nga strukturat e Drejtorisë të Qarkut Gjirokastër, për goditjen e veprimtarive kriminale në fushën kultivimit të bimëve narkotike,  më datë 24.07.2017,  në vendin e quajtur "Mavrambël", në fshatin Labovë e Vogël, Gjirokastër, në një ambjent mes pemëve   shërbimet e Komisariatit të Policisë Gjirokastër, kanë konstatuar  1500 bimë të dyshuara narkotike Cannabis Sativa, të kultivuara në kubik.

 

Bimët narkotike u asgjësuan në vend.

 

Nga Specialistët e Seksionit të Hetimit të Krimit në Komisariatin e Policisë Gjirokastër u arrestuan në flagrancë shtetasit :

 

Dhimitër (Romeo) Krisafi, 33 vjeç, banues në fshatin Karjan, Gjirokastër.(Për veprën penale "Kultivim i bimëve narkotike").

 

Erjon  (Niko) Krisafi, 29 vjeç, banues në fshatin Karjan, Gjirokastër.
(Për veprën penale "Kultivim i bimëve narkotike").

 

Andrea Xhavara, 58 vjeç, banues në fshatin Labovë e Vogël, Gjirokastër.( pronari i tokës)
(Për veprën penale "Moskallëzim i krimit".)

 

Materialet në ngarkim të shtetasve të mësipërm i kaluan Prokurorisë të Rrethit Gjyqësor Gjirokastër, për hetime të mëtejshme.

Read more...
Subscribe to this RSS feed

Gjirokastra ON LINE

hotel

facebook

 

 

 

YouTube

 

 

twitter

 

google+

viagrageneric viagraviagra genericviagra couponsviagra without a doctor prescriptionviagra onlineequipe argentine viagraviagra pricesbuy viagracialis vs viagracheap viagraviagra pillsviagra samplesviagra side effectswhat is viagraviagra couponviagra naturalviagra dosageviagra for sale uknatural viagrabuy viagra onlinegeneric viagra 100mgfemale viagrahow does viagra workhow to use viagraviagra activateherbal viagraviagra tabletssophia viagraviagra sans ordonnanceviagra kaufenviagra tabletviagra vs cialisonline viagracanadian viagraviagra for womenviagra ohne rezept aus deutschlandpfizer viagraviagra 100mgviagra costfree viagraviagra alternativesviagra canadaviagra on lineviagra single packsviagra for menviagra pillviagra 100mg tablets retail priceorder viagraviagra tescoside effects of viagraviagra pillen kruidvatviagra for salediscount viagrawhat does viagra doviagra costsviagra uklevitra vs viagraviagra 100 mgutilisation viagrabest price viagracost of viagraviagra sexviagra wikipediasex viagra for womenwhere to buy viagraviagra nebenwirkungenrevatio vs viagraviagra without a doctor prescription usaviagra genericoviagra 50mgviagra from canadaover the counter viagraviagra effectsviagra substituteviagra medicinepfizer viagra coupons from pfizerbuy generic viagraviagra wikiviagra bestellenviagra ohne rezept auf rechnungcanada viagrawomen viagrabuying viagraviagra softviagra priceviagra 100viagra en ligne livraison 24hviagra on line no prechow long does viagra lastviagra alternativeviagra receptfrittamoxicillinamoxicillin 500 mgamoxicillin dosageamoxicillin side effectsamoxicillin clavulanateamoxicillin rashamoxicillin and alcoholwhat is amoxicillin used foramoxicillin 500mgamoxicillin 875 mgside effects of amoxicillinwhat is amoxicillinamoxicillin usesamoxicillin 1000amoxicillin trihydrateamoxicillin antibioticamoxicillin 500amoxicillin allergyamoxicillin and clavulanate potassiumamoxicillin 500mg capsulesamoxicillin for dogsamoxicillin capsulesallergic reaction to amoxicillinamoxicillin 875amoxicillin dosingamoxicillin dosage for childrenwhat does amoxicillin treatamoxicillin clavamoxicillin for utiamoxicillin dosierungamoxicillin liquidcan amoxicillinamoxicillin bnfamoxicillin medscapeamoxicillin allergic reactionantibiotic amoxicillinside effects of amoxicillin 500 mgamoxicillin for catsamoxicillin clavulanate potassiumamoxicillin reactionadult dosage of amoxicillin suspensionamoxicillin for sinus infectionhow does amoxicillin workamoxicillin alcoholfish amoxicillinamoxicillin overdoseampicillin vs amoxicillinamoxicillin pediatric dosingamoxicillin potassium clavulanateis amoxicillinpenicillin vs amoxicillinamoxicillin for strep throatamoxicillin 250mgfish mox amoxicillinis amoxicillin penicillinclavulanate amoxicillinamoxicillin diarrheaamoxicillin pot clavulanateamoxicillin and clavulanate potassium tabletsamoxicillin and clavulanateaugmentin vs amoxicillinamoxicillin over counter walgreensamoxicillin dosage for adultsalcohol and amoxicillinamoxicillin utidoes amoxicillin expirethuoc amoxicillinbnf amoxicillinamoxicillin piladult dosage for amoxicillin suspension875 mg amoxicillinallergic to amoxicillinamoxicillin spcamoxicillin for ear infectionamoxicillin side effects in womenbuy amoxicillinamoxicillin pregnancy

channel7 live