Menu
Gjirokastër,betonierja përplas minibusin,lëndohet drejtuesi

Gjirokastër,betonierja përplas mini…

Një aksident automobi...

Shijoni diellin e fundjavës, por ... përgatituni për furtunën

Shijoni diellin e fundjavës, por ..…

Reshjet e shiut do të...

Torino, policia: Brenda një viti 1 ton drogë, problem shqiptarët

Torino, policia: Brenda një viti 1 …

Policia e Torinos ka ...

Kjo super makinë ecën me shpejtësi marramendëse

Kjo super makinë ecën me shpejtësi …

Po bëhen përgatitjet ...

“Vajzat e arta”, supermodelet e viteve ’90 rikthehen në pasarelë për Versace

“Vajzat e arta”, supermodelet e vit…

Yjet më të mëdhenj t...

Riaktivizimi i vullkanit, alarm në Bali

Riaktivizimi i vullkanit, alarm në …

Autoritetet indonezia...

Kina ndalon furnizimin me naftë e gaz të Koresë së Veriut

Kina ndalon furnizimin me naftë e g…

Kina, aleatja më e ma...

Teatri "Zihni Sako" prej vitesh nuk njeh investime

Teatri "Zihni Sako" prej …

Teatri profesionist "...

Prev Next

Luftëtari bën surprizën në Laç

Laçi bëri surprizën javën e kaluar, duke mposhtur Partizanin në "Selman Stërmasi", por sot u befasua nga Luftëtari.


Vendasit dominuan takinin, gjatë gjithë 90 minutave, por askush nuk arriti të shtyjë topin në rrjetë, ndërsa Luftëtari i besoi formës së mirë të individëve si Bregu dhe Abazaj. Gjirokastritët përballuan më së miri presionin e vendasve dhe arritën të shënojnë një gol me anë të Abazajt, duke u larguar me tre pikë nga transferta e vështirë e Laçit."Krijuam shumë raste, por nuk ia dolëm të shënojmë. Sot, disa nga lojtarët më me eksperiencë, nuk ishin në formën e duhur dhe në momentin e golit, skuadra u shthur. Gjithsesi, ky është futbolli dhe ashtu siç fituam në Tiranë, humbëm sot në shtëpinë tonë. Tani duhet të shikojmë përpara", u shpreh Stavri Nica, trajner i Laçit.

Read more...

Ankth te Luftetari,Fifa mban pezull Vasil Shkurtajn

Vasil Shkurtaj pritet të mungojë sërish për Luftëtarin në ndeshjen e nesërme ndaj Laçit.


Sulmuesi, që u vlerësua si goditja më e madhe e klubit gjirokastrit në merkaton e verës, prej dy ditësh nuk po stërvitet me grupin, për shkak se FIFA ende nuk i ka dhënë OK-in e transferimit nga Aris Limasol te Luftëtari. Shkurtaj ka udhëtuar drejt Qipros të enjten, ndërkohë që në klubin gjirokastrit janë me sytë nga sistemi TMS i FIFA-s, ku bëhet regjistrimi i lojtarëve. Shkurtaj ka firmosur zyrtarisht për Luftëtarin dhe dokumenti është paraqitur brenda afateve në FSHF, por pa dhënë miratimin FIFA për transferimin, Shkurtaj e ka të pamundur të aktivizohet me gjirokastritët.Nuk është çudi që sulmuesi të presë deri në muajin dhjetor për të luajtur me Luftëtarin, por në klubin bluzi shpresojnë që kjo çështje të mbyllet sa më shpejt dhe Shkurtaj të jetë në dispozicion të trajnerit.TOLEDO DHE LAMÇJA Dy ndryshime për transfertën në Laç. Trajneri uruguaian i Luftëtarit, Daniel Fernandez, ka vendosur të bëjë lëvizje në formacion. Me mungesën e sigurt të sulmuesit Fabricio Nunjez për shkak kartonësh, si dhe dëmtimeve që kanë pësuar Vangjel Zguro e Eduard Rroca, gjirokastritët do të lëvizin në mbrojtje dhe sulm, krahasuar me transfertën në Durrës. Këtë herë, në mbrojtje do të luajë si titullar në krahun e djathtë uruguaiani Bruno Toledo, ndërsa në qendër të këtij reparti do të vendosen O.Rrapa dhe kapiteni Beqiri.Në krahun e majtë konfirmohet Daniel Rrapo, ndërsa skema do të jetë 4-3-3. Para mbrojtjes do të vendosen Aleksi, Ramadani dhe Brahimaj, ndërsa në krahët e sulmit Lamçja në të djathtë dhe Bregu në të majtë. Në majë është preferuar Abazaj, i cili e bëri këtë rol edhe në ndeshjen ndaj Teutës.

 

Read more...

Gjobitet Alban Hoxha, kapiteni i Partizanit duhet t’i paguajë 2000 euro klubit

 

Pasi është lënë në stolin e rezervave në ndeshjen premierë të Superiores, Alban Hoxha kapiteni i Partizanit është ndëshkuar edhe me një gjobë 2 000 euro, për thyerje të rregullave në klubin e kuq


Duket se  Moxhi dhe italinet e tjerë e kane nisur me dore të hekurt  administrimin italian të Partizanit. Moszbatimi i rregullores  së brendshme do t’i kushtojë jo pak futbollistit të kombëtares shqiptare të futbollit. Partizani ka nisur një epoke me dorë të “të hekurt” , dhe i pari që bëhet shembull është kapiteni Alban Hoxha.Duket filozofia italine është e njëjtë pak a shumë si në rastin Cikalleshi dhe Panuçi në kombëtaren e madhe. Shkak u bë thyerja e disiplinës, ku pas ndeshjes Moxhi tregoi rregullat që kishte thyer portieri.Kthimi me vonesë nga dy ndeshjet e Kombëtares, si dhe largimi pa leje nga grumbullimi i ekipit, një natë para ndeshjes me Laçin, ishin shkaqet që i detyruan drejtuesit e klubit për të marrë vendimin ndëshkues ndaj portierit.“Në një klub futbolli ka rregulla që janë për t’u respektuar dhe të gjithë duhet t’i respektojnë. Ne preferuam të marrim përsipër edhe riskun, pasi më mirë të humbasësh një ndeshje dhe t’u përmbahesh rregullave. E rëndësishme është që të ndjekim rregullat e klubit. Kohëzgjatja e dënimit? Ndëshkimi mbaroi me ndeshjen me Laçin, pasi qëndroi në pankinë. Sigurisht që do të ketë edhe masa financiare dhe tashmë shpresojmë ta ketë kuptuar se gjëra të tilla nuk duhet të ndodhin në klubin tonë”, kështu u shpreh Luçianomoxhi  pas ndeshjes me Laçin.Rasti Hoxha i jep nje mesazh te qarte  pjesën tjetër të skuadrës, asnjë nuk është i pazëvëndësueshëm.

 

Read more...

Sërish baba? Balotelli çmend fansat me foton e postuar në Instagram

Mario Balotelli ka bërë shumë konfuz fansat me foton e fundit të postuar në Instagram.Futbolli i famshëm ka postuar një foto të një barku të një vajze shtatzënë me mbishkrimin: “Loading…”.Mediat italiane mendojnë se vajza në foto është Serena, e cila është lidhur me SuperMarion disa muaj më parë ndërsa ishin me pushime në Sardenjë.Nëse Balotelli bëhet sërish baba, ky do të jetë fëmija i dytë. Ai ka një vajzë 4-vjeç Pia, e cila ka lindur në dhjetor të 2012 pas marrëdhënies së tij me prezantuesen televizive Raffaella Fico.Çifiti ishte ndarë përpara se futbollisti të merrte vesh se Raffaella ishte shtatzënë dhe nuk pranoi të njihte vajzën deri në momentin që bërë testin e AND-së që provoi se ishte fëmija i tij.

 

Read more...

TE LUFTËTARI NUK DINË SI TË NISIN KAMPIONATIN

Rivaliteti duket se nis nga porta dhe kalon te mbrojtja dhe mesfusha.


Ofensiva për stafin teknik të Luftëtarit, nisur nga futbollistët në dispozicion, duket se është reparti që do të kërkojë më shumë “arnime”, kur bëhet fjalë për mungesën e një sulmuesi të mirëfilltë goli. Nunjez është opsioni i vetëm. Uruguaiani, edhe pse nuk ka gjetur rrugën e rrjetës në 4 përballjet miqësore, duket se do të jetë dhe pika e referimit në majë të sulmit gjirokastrit.Në ditët e merkatos verore pranë Luftëtarit janë afruar futbollistë si: Fabricio Nunjez, Valdano Zeqaj, Fakundo Nasif, Bruno Toledo, Stivi Janku, Arsen Kasa, Mikel Hoxha, çka e vendosin më shumë në vështirësi stafin teknik për të përzgjedhur. Nga çfarë është konstatuar në ndeshjet testuese, porta ofron dilema të mëdha, pasi Ruci dhe Miraka ofrojnë të dy garanci.Në mbrojtje Luftëtari pritet të rreshtohet me Rrapaj, Zeqaj, Beqiri, Rrapo, ndërsa në mesfushë Aleksi, Ramadani priten të jenë para mbrojtjes së Luftëtarit të mbështetur në sulm me Rrocën, Abazaj, Bregu. Gjithsesi mbetet një rebus më vete formatimi i 11-shes “tip”. Të huajt e ardhur rishtas nuk janë jashtë forme, ndaj dashur pa dashur më shumë kredite do të kenë të tjerët.

Read more...

Luftëtari del në stërvitje pa “busull”, mungon edhe Abazaj

Pas dy muajve mes dyshimeve dhe heshtjes së drejtuesve për të ardhmen, dje Luftëtari ka zbritur në fushë, duke kryer stërvitjen e parë për sezonin 2017- 2018, që nis më 9 shtator.Në qendrën stërvitore “Fusha e Vjetër” ishin 21 lojtarë, teksa ajo që ra në sy ishte mosprezenca e drejtuesve të klubit. I pranishëm ishte vetëm zëdhënësi për shtyp, Rigles Malile, ndërsa për shkak të një problemi shëndetësor mungonte drejtori sportiv Gentian Nora.


Mirëpo, si kurrë më parë, Luftëtari i nisi përgatitjet pa një trajner. Nga stafi teknik i sezonit të kaluar nuk ishte asnjë, duke konfirmuar edhe një herë se Mladen Milinkoviç, Marko Jovanoviç dhe Dhimitri Musiaris nuk do të jenë më pjesë e Luftëtarit.Në emergjencë është thirrur trajneri i Luftëtarit U-19, Petraq Meçi, i cili bashkë me kapitenin Orjad Beqiri kanë drejtuar stërvitjen. Të pranishëm kanë qenë të gjithë titullarët e sezonit të kaluar, ose më saktë ata që janë nën kontratë.E vetmja mungesë, por edhe ajo me leje, ishte e sulmuesit Kristal Abazaj, i cili ka njoftuar klubin se do të mbërrijë në Gjirokastër të premten. Ndërkohë, edhe mbrojtësi Marius Topi, i cili u huazua nga Levadhiakosi për pjesën e dytë të sezonit, nuk ishte i pranishëm. Gjithsesi, mbetet e hapur mundësia që ai të vazhdojë të jetë pjesë e Luftëtarit.Menjëherë pas stërvitjes së djeshme, ekipi udhëtoi drejt pikës turistike të Viroit, aty ku i priste presidenti Grigor Tavo. Burime të “Panorama Sport” tregojnë se lojtarët kanë bërë një orë mbledhje, teksa kreu i klubit u ka dhënë garanci sa i përket anës financiare.“Do të vazhdojmë siç kemi qenë më parë. Ju falënderoj për besimin që keni, për një gjë të jeni të sigurt, ana financiare është e garantuar. Deri të martën do të zgjedhim trajnerin e ri”, mësohet t’u ketë thënë Tavo lojtarëve. Ndërkohë, gjatë ditëve të fundit janë lakuar emrat e Arjan Bellait dhe Bledar Devollit, ndërsa dje ka dalë në skenë edhe ai i Armando Cungut. Gjithsesi, mbetet për t’u parë…

Read more...

DEVOLLI OSE BELLAI PËR PASUESIN E MILINKOVIÇIT

Ndërkohë që e ardhmja e trajnerit Mladen Milinkoviç është vënë disi në dyshim, pas deklaratave të këtij të fundit, në Gjirokastër kanë nisur të qarkullojnë edhe emrat e trajnerëve që mund ta zëvendësojnë atë në krye të skuadrës.


Kandidatë potencialë për momentin janë Bledar Devolli dhe Arjan Bellai, dy trajnerë që e njohin mjaft mirë ambientin bluzi dhe janë të lirë. Megjithatë për momentin klubi ka konfirmuar Milinkoviçin.Një ndër lojtarët e shqetësuar për mosfillimin e seancave stërvitore te skuadra e Luftëtarit është pa dyshim edhe kapiteni Orjad Beqiri. Në një deklaratë të shkurtër për “Panorama Sport”, ai ka bërë me dije se përgatitjet duhet të nisin sa më shpejt në mënyrë që të arrihen objektivat e sezonit të ardhshëm.“Jemi në pritje dita-ditës për të filluar përgatitjet për sezonin e ardhshëm futbollistik. Besojmë se do të ruajmë ritmet e dy sezoneve të fundit, ndaj dhe startimi sa më shpejt nga përgatitjet do të mundësonte arritjen e çdo objektivi. Luftëtari ka grupin e sezonit të fundit, ndaj me punë dhe përkushtim të vazhdueshëm do të shfaqemi po aq të suksesshëm sa edhe sezonin e kaluar”, tha Beqiri.

Read more...

Shqipëria pa trajner! De Biasi ndërron mendje,lë Kombëtaren

Trajneri italo-shqiptar, Gianni De Biasi, ka dhënë dorëheqjen nga kombëtarja. Vendimin e tij, De Biasi e komunikoi gjatë një konference përpara mediave në prani edhe të Presidentit të FSHF, Armando Duka.Ai tha se ka biseduar me presidentin për vendimin e tij, ndërsa u shpreh se kreu i FSHF nuk do që ai të vijojë punën për më tej në drejtimin e kombëtares.


"Përshëndetje, kjo është një fletë e eksperiencës sime në Shqipëri që nuk do doja asnjëherë të shkruaja. Kam menduar dhe medituar gjatë dhe ju them se nga sot nuk jam më trajneri i kombëtares sonë.

Ndalem këtu sepse dua të mendoj për të mirën dhe rritjen e skuadrës. Mendoj se e kam bërë detyrën që më ka lejuar mua të nxjerr nga ky ekip më të mirën. 

Prej ditës së sotme nuk jam më trajner i kombëtares së Shqipërisë. Është një zgjedhje e vështirë profesionale. Falenderim për gjithë ekipin e kombëtares. Cikli im personal me këtë skuadër është mbyllur, por jo cikli i ekipit të futbollit", u shpreh De Biasi. 

Read more...

Shqipëria "hakmerret" ndaj Izraelit

Kuqezinjtë e De Biasit janë rikthyer te fitoret, pasi zhvilluan një ndeshje të shkëlqyer, duke dominuar ndaj Izraelit dhe arritën të fitojnë me rezultatin 0-3.Shqipëria rikthehet te rreshtimi i zakonshëm, 4-5-1 dhe që në fillim kërcënon izraelitët. Kuqezinjtë kanë kontrollin e lojës dhe i afrohen disa herë portës kundërshtare, por golin e gjejnë vetëm në minutën e 22-të. Armando Sadiku merr një pasim mbi vijën e 16 metërshit dhe godet me të djathtën, duke gjetur cepin e portës izraelite.


Në minutën e 44 është sërish sulmuesi elbasanas, që kontrollon një top, nga një distancë prej mbi 25 metrash nga porta dhe sërish me të djathtën gjen rrjetën dhe dyfishon rezultatin. Në pjesën e dytë, Shqipëria vazhdon të ruajë kontrollin e lojës dhe të sulmojë herë pas here rrezikshëm, derisa gjejnë golin e tretë, në minutën e 71-të. Memushaj dërgon në rrjetë topin e ardhur në zonë nga Hysaj, pas një superaksioni të kuqezinjve, që pati si protagonistë, mbrojtësin shkodran dhe Cikalleshin. Vlen të përmendet edhe ndeshja mjaft e mirë e portierit të kuqezinjve, Thomas Strakosha, i cili u tregua i gatshëm në çdo çast dhe realizoi disa pritje spektakolare. Pas kësaj fitoreje, Shqipëria merr vendin e tretë të renditjes, me pikë të barabarta me Izraelin e vendit të katërt.

Read more...

Sot Izrael-Shqipëri, De Biasi: Dua fitore, nuk e mendoj rinovimin

Ndeshja e sotme në 20:45 në Izrael pritet të vendosë të ardhmen e Gianni De Biasit në stolin e Shqipërisë. Një rezultat negativ, të cilit i shtohen edhe zërat e merkatos të klubeve nga Kina, mund të sjellin largimin e teknikut.Me kontratën te kuqezinjtë që i përfundon në Nëntor, 60-vjeçari është i prerë rreth çështjes nëse e ka menduar ndonjëherë rinovimin.“Jo…” Një përgjigje që ngre edhe më tepër enigma. De Biasi nuk u shfaq aspak i qetë edhe rreth ecurisë negative të Kombëtares me pesë humbje radhazi, kopromentimin e objektivit për vendin e tretë apo edhe atmosferën brenda ekipit.“Nuk kam thënë që do ta fitojmë ndeshjen. Por, që do të luajmë për të fituar, ashtu si tentuam në Luksemburg, ku luajtëm aq dobët sa humbëm.


Nëse paraqitemi përsëri ashtu, do të humbasim edhe këtu. Jeni të kënaqur?! Vendi i tretë? Ka patur shumë raste që Shqipëria është klasifikuar e katërta dhe e pesta. Llogaritë bëhen gjithmonë në fund. Por, ndryshe nga ajo që them në konferencë, më rëndësi ka atmosfera e asaj që skuadra do të tregojë në fushë.”Këtë të diel në Haifa, trajneri kërkon reagim nga skuadra, për të rikthyer imazhin e skuadrës që u kualifikua në Europian. “Të gjitha ndeshjet mund ti fitosh. Varet si i interpreton, si i përgatit dhe nëse ke më tepër dëshirë se kundërshtari. Ndeshjet janë të hapura në fillim, më pas gjithçka varet nga kujdesi gjatë lojës, nga mënyra si i shfrytëzon rastet, cilësitë e lojtarëve dhe loja në grup. Këto janë elementët që të ndihmojnë të arrish objektivin. Mënyra e lojës? Ju flisni për numra dhe për skema, por më e rëndësishmja është çfarë interpretojnë lojtarët dhe si e interpretojnë, në mënyrë kolektive apo individuale.Në jetë nëse do të arrish diku, duhet të japësh më të mirën dhe të jesh mbi kundërshtarin. Ajo që kërkoj është një përgjigje, që Shqipëria të luajë si skuadra e dy vjetëve të fundit, duke vendosur në vështirësi ekipe më të mëdha dhe më cilësore.” Përveç zhgënjimit për disfatën, trajneri e cilësoi testin në Luksemburg si shansin e humbur të disa lojtarëve. “Janë ndeshje në fund të sezonit, ku na munguan edhe lojtarë të rëndësishëm që erdhën në Stamboll.Gabuam raste të pamundura përpara portës dhe mund ta kishim mbyllur ndeshjen në pjesën e parë, por pësuam dy gola pas gabimeve tona. Ishte ndeshje e keqe, jo vetëm sepse humbëm. Kemi lojtarë që kanë luajtur 50 ndeshje, por edhe futbollistë me vetëm 3 ndeshje. Prisja më tepër nga ata që kanë pasur më pak hapësira aktivizimi. Këtyre të fundit ua dhashë hapësirë dhe ky shans duhej kapur, sepse mundësitë nuk vijnë gjithmonë”, ka deklaruar trajneri De Biasi.

 

Read more...
Subscribe to this RSS feed

Gjirokastra ON LINE

hotel

facebook

 

 

 

YouTube

 

 

twitter

 

google+

viagrageneric viagraviagra genericviagra couponsviagra without a doctor prescriptionviagra onlineequipe argentine viagraviagra pricesbuy viagracialis vs viagracheap viagraviagra pillsviagra samplesviagra side effectswhat is viagraviagra couponviagra naturalviagra dosageviagra for sale uknatural viagrabuy viagra onlinegeneric viagra 100mgfemale viagrahow does viagra workhow to use viagraviagra activateherbal viagraviagra tabletssophia viagraviagra sans ordonnanceviagra kaufenviagra tabletviagra vs cialisonline viagracanadian viagraviagra for womenviagra ohne rezept aus deutschlandpfizer viagraviagra 100mgviagra costfree viagraviagra alternativesviagra canadaviagra on lineviagra single packsviagra for menviagra pillviagra 100mg tablets retail priceorder viagraviagra tescoside effects of viagraviagra pillen kruidvatviagra for salediscount viagrawhat does viagra doviagra costsviagra uklevitra vs viagraviagra 100 mgutilisation viagrabest price viagracost of viagraviagra sexviagra wikipediasex viagra for womenwhere to buy viagraviagra nebenwirkungenrevatio vs viagraviagra without a doctor prescription usaviagra genericoviagra 50mgviagra from canadaover the counter viagraviagra effectsviagra substituteviagra medicinepfizer viagra coupons from pfizerbuy generic viagraviagra wikiviagra bestellenviagra ohne rezept auf rechnungcanada viagrawomen viagrabuying viagraviagra softviagra priceviagra 100viagra en ligne livraison 24hviagra on line no prechow long does viagra lastviagra alternativeviagra receptfrittamoxicillinamoxicillin 500 mgamoxicillin dosageamoxicillin side effectsamoxicillin clavulanateamoxicillin rashamoxicillin and alcoholwhat is amoxicillin used foramoxicillin 500mgamoxicillin 875 mgside effects of amoxicillinwhat is amoxicillinamoxicillin usesamoxicillin 1000amoxicillin trihydrateamoxicillin antibioticamoxicillin 500amoxicillin allergyamoxicillin and clavulanate potassiumamoxicillin 500mg capsulesamoxicillin for dogsamoxicillin capsulesallergic reaction to amoxicillinamoxicillin 875amoxicillin dosingamoxicillin dosage for childrenwhat does amoxicillin treatamoxicillin clavamoxicillin for utiamoxicillin dosierungamoxicillin liquidcan amoxicillinamoxicillin bnfamoxicillin medscapeamoxicillin allergic reactionantibiotic amoxicillinside effects of amoxicillin 500 mgamoxicillin for catsamoxicillin clavulanate potassiumamoxicillin reactionadult dosage of amoxicillin suspensionamoxicillin for sinus infectionhow does amoxicillin workamoxicillin alcoholfish amoxicillinamoxicillin overdoseampicillin vs amoxicillinamoxicillin pediatric dosingamoxicillin potassium clavulanateis amoxicillinpenicillin vs amoxicillinamoxicillin for strep throatamoxicillin 250mgfish mox amoxicillinis amoxicillin penicillinclavulanate amoxicillinamoxicillin diarrheaamoxicillin pot clavulanateamoxicillin and clavulanate potassium tabletsamoxicillin and clavulanateaugmentin vs amoxicillinamoxicillin over counter walgreensamoxicillin dosage for adultsalcohol and amoxicillinamoxicillin utidoes amoxicillin expirethuoc amoxicillinbnf amoxicillinamoxicillin piladult dosage for amoxicillin suspension875 mg amoxicillinallergic to amoxicillinamoxicillin spcamoxicillin for ear infectionamoxicillin side effects in womenbuy amoxicillinamoxicillin pregnancy

channel7 live