Menu
15 vite "Zeri i Bilbilit"

15 vite "Zeri i Bilbilit"

Grupi “Zëri i Bil...

4 km ne kembe cdo dite ,sakrifica e madhe e femijeve per tu arsimuar

4 km ne kembe cdo dite ,sakrifica e…

11fëmijë të ciklit sh...

Luftetari barazon ne shtepi

Luftetari barazon ne shtepi

U mbyll një barazim 1...

Rikthehet gripi i shpendëve në Koren e Jugut, masa të rrepta

Rikthehet gripi i shpendëve në Kore…

Rikthehet gripi i shp...

Orkestroi vrasjen e 7 njerëzve,vdes pas 50 vitesh në burg Mannson

Orkestroi vrasjen e 7 njerëzve,vdes…

Charles Manson, lider...

Aeroporti i Sarandës e i Vlorës Gjiknuri paraqet projektet

Aeroporti i Sarandës e i Vlorës Gji…

Ministri i Infrastruk...

Çfarë po ndodh mes Elifit dhe Angelina Jolie, zbulohet arsyeja që i bëri bashkë dy aktoret e mëdha

Çfarë po ndodh mes Elifit dhe Angel…

T uba Büyüküstün ësht...

Beyonce sapo është shfaqur me modelin më të cuditshëm të flokëve!

Beyonce sapo është shfaqur me model…

Beyoncé gjithmonë di se...

Zhveshjet më të bujshme të vitit 2017

Zhveshjet më të bujshme të vitit 20…

Më shumë zhveshur ses...

Dorhiqet Ahmet Cabej

Dorhiqet Ahmet Cabej

Eshtë dorëhequr nga d...

Prev Next

Obama: Do bashkëpunoj me republikanët Featured

“Dua të punoj me Kongresin e ri. Do të punojmë së bashku në dy vitet e ardhshme”. Janë këto fjalët e para të presidentit amerikan, Barack Obama, në konferencën për shtyp të mbajtur pas zgjedhjeve që i dhanë republikanëve kontrollin në Kongres. Presidenti ka pranuar se republikanët kanë pasur një “natë të mirë elektorale” dhe ka ritheksuar se në ditët e ardhshme, të premten, do të takohet me krerët e Kongresit. 


“Amerikanët kanë dërguar një mesazh të qartë: duhet të punojmë shumë dhe duhet të përqendrohemi tek aspiratat e tyre, jo tek tonat. Jemi diçka më shumë se një hartë me të kuqe dhe blu. Ne jemi Shtetet e Bashkuara, mundemi dhe duhet të punojmë më shumë së bashku”, ka thënë Obama. Ai është shprehur i vetëdijshëm se me repulikanët do të ketë mosmarrëveshje, por nga ana tjetër është shprehur i bindur se të dyja palët mund të gjejnë rrugën e bashkëpunimit, gjë që sipas tij do të rrisë besimin reciprok dhe do t’u kthejë besimin amerikanëve. “Kongresi do të miratojë disa ligje që unë nuk do të mund t’i firmos, ndërsa unë do të marr vendime që me siguri Kongresit nuk do t’i pëlqejnë, por ka ende fusha ku mund të bashkëpunohet”, ka nënvizuar Obama. “Shtetet e Bashkuara kanë bërë progrese reale që nga kriza financiare, me papunësinë dhe defiçitin që kanë rënë”, ka vijuar më tej shefi i Shtëpisë së Bardhë. Ai ka shtuar se do të vazhdojë të punojë “në mënyrën më të mirë të mundshme” në dy vitet e ardhshme, për të mundësuar që prosperiteti të shpërndahet tek të gjithë dhe i kërkoi Kongresit më shumë fonde për të luftuar epideminë e Ebolës dhe ISIS. Presidenti amerikan i është përgjigjur edhe liderit të republikanëve në Senat, që më herët e paralajmëroi kreun e shtetit se një veprim i njëanshëm mbi reformën e emigracionit do të ishte një gabim i rëndë.“Do të më pëlqente një veprim i Kongresit, por do të veproj për dekretin brenda fundit të vitit”, ka thënë Obama. 

back to top

Gjirokastra ON LINE

hotel

facebook

 

 

 

YouTube

 

 

twitter

 

google+

viagrageneric viagraviagra genericviagra couponsviagra without a doctor prescriptionviagra onlineequipe argentine viagraviagra pricesbuy viagracialis vs viagracheap viagraviagra pillsviagra samplesviagra side effectswhat is viagraviagra couponviagra naturalviagra dosageviagra for sale uknatural viagrabuy viagra onlinegeneric viagra 100mgfemale viagrahow does viagra workhow to use viagraviagra activateherbal viagraviagra tabletssophia viagraviagra sans ordonnanceviagra kaufenviagra tabletviagra vs cialisonline viagracanadian viagraviagra for womenviagra ohne rezept aus deutschlandpfizer viagraviagra 100mgviagra costfree viagraviagra alternativesviagra canadaviagra on lineviagra single packsviagra for menviagra pillviagra 100mg tablets retail priceorder viagraviagra tescoside effects of viagraviagra pillen kruidvatviagra for salediscount viagrawhat does viagra doviagra costsviagra uklevitra vs viagraviagra 100 mgutilisation viagrabest price viagracost of viagraviagra sexviagra wikipediasex viagra for womenwhere to buy viagraviagra nebenwirkungenrevatio vs viagraviagra without a doctor prescription usaviagra genericoviagra 50mgviagra from canadaover the counter viagraviagra effectsviagra substituteviagra medicinepfizer viagra coupons from pfizerbuy generic viagraviagra wikiviagra bestellenviagra ohne rezept auf rechnungcanada viagrawomen viagrabuying viagraviagra softviagra priceviagra 100viagra en ligne livraison 24hviagra on line no prechow long does viagra lastviagra alternativeviagra receptfrittamoxicillinamoxicillin 500 mgamoxicillin dosageamoxicillin side effectsamoxicillin clavulanateamoxicillin rashamoxicillin and alcoholwhat is amoxicillin used foramoxicillin 500mgamoxicillin 875 mgside effects of amoxicillinwhat is amoxicillinamoxicillin usesamoxicillin 1000amoxicillin trihydrateamoxicillin antibioticamoxicillin 500amoxicillin allergyamoxicillin and clavulanate potassiumamoxicillin 500mg capsulesamoxicillin for dogsamoxicillin capsulesallergic reaction to amoxicillinamoxicillin 875amoxicillin dosingamoxicillin dosage for childrenwhat does amoxicillin treatamoxicillin clavamoxicillin for utiamoxicillin dosierungamoxicillin liquidcan amoxicillinamoxicillin bnfamoxicillin medscapeamoxicillin allergic reactionantibiotic amoxicillinside effects of amoxicillin 500 mgamoxicillin for catsamoxicillin clavulanate potassiumamoxicillin reactionadult dosage of amoxicillin suspensionamoxicillin for sinus infectionhow does amoxicillin workamoxicillin alcoholfish amoxicillinamoxicillin overdoseampicillin vs amoxicillinamoxicillin pediatric dosingamoxicillin potassium clavulanateis amoxicillinpenicillin vs amoxicillinamoxicillin for strep throatamoxicillin 250mgfish mox amoxicillinis amoxicillin penicillinclavulanate amoxicillinamoxicillin diarrheaamoxicillin pot clavulanateamoxicillin and clavulanate potassium tabletsamoxicillin and clavulanateaugmentin vs amoxicillinamoxicillin over counter walgreensamoxicillin dosage for adultsalcohol and amoxicillinamoxicillin utidoes amoxicillin expirethuoc amoxicillinbnf amoxicillinamoxicillin piladult dosage for amoxicillin suspension875 mg amoxicillinallergic to amoxicillinamoxicillin spcamoxicillin for ear infectionamoxicillin side effects in womenbuy amoxicillinamoxicillin pregnancy

channel7 live